resignation

بازاندیشی استعدادهای امنیتی در پی “استعفای بزرگ”

رویکرد جدید ابتکاری HPE برای پرورش استعدادهای جدید امنیت سایبری

 

جهان ممکن است سال 2021 را به خاطر “استعفای بزرگ” به یاد بیاورد، سالی که کارمندان تقریباً در هر صنعت به تعداد بی‌سابقه شغل خود را در میان همه‌گیری طولانی مدت ترک کردند. در حال حاضر بازار کار یک فروشنده است و تلاش های تهاجمی برای جذب و حفظ استعدادها احتمالاً در طول امسال و شاید پس از آن ادامه خواهد داشت. کارفرمایان و رشته‌هایی که دچار فرسودگی یا کمبود نیروی کار شده‌اند، مجموعه‌ای از تاکتیک‌های استخدام را برای تجدید رتبه خود به کار می‌گیرند، در حالی که تلاش‌های حفظ و نگهداری برای تقویت تیم‌های پرکار انجام می‌شود. من مقالاتی در مورد انواع استراتژی‌ها خوانده‌ام، از برنامه‌های حفظ همدلی گرفته تا افزایش اتوماسیون و کارایی، بنابراین می‌توانیم کارهای بیشتری را با کمتر انجام دهیم. خوب به نظر می رسد، من از صمیم قلب موافقم.

و در اینجا یک ایده دیگر وجود دارد: ایجاد استعداد. فردی را که در ساخت و ساز کار می کند و به دنبال تغییر است استخدام کنید. فردی را استخدام کنید که به دلیل داشتن سابقه کیفری نمی تواند شغلی پیدا کند. والدینی را استخدام کنید که در خانه بوده اند و بچه ها را بزرگ می کنند. بیایید دوباره بررسی کنیم که چگونه نامزدها را تعریف می کنیم، آنها را در جاهایی جستجو می کنیم که معمولاً به آن نگاه نمی کنیم، و از پایه استعداد ایجاد می کنیم.

در تجارت امنیتی، ما با کمبودها بیگانه نیستیم. از زمانی که امنیت سایبری به یک موضوع تبدیل شد، به ویژه حوزه سایبری با شکاف استعدادها دست و پنجه نرم کرد. بسیاری از ما مسیر شغلی خود را خارج از خط لوله کالج به شرکت، به ویژه در زمان خدمت در ارتش، کشف کردیم (نه انتخاب کردیم). من در سن 17 سالگی به ارتش ایالات متحده ملحق شدم زیرا، صادقانه بگویم، گزینه های خوب دیگری نداشتم. من به کره اعزام شدم و وظیفه اسکن و برچسب گذاری فلاپی دیسک ها با برچسب های طبقه بندی را به من محول کرد. این یک کار پیش پا افتاده بود، اما معلوم شد که یک فرصت است. سپس از تجربیاتم استفاده کردم و مأموریتی را به کار بردم که تیم نوپای پاسخگویی به حوادث رایانه ای پنتاگون را که در آن زمان نامیده می شد، تشکیل داد. این منجر به شغلی در بخش خصوصی شد و من امروز به عنوان مدیر ارشد امنیتی یک شرکت فناوری جهانی Fortune 500 به سمت من رسید.

بسیاری از متخصصان امنیت سایبری داستان های مشابهی دارند. به همین دلیل است که در HPE، ما یک حرفه ای امنیتی بالقوه را دوباره تصور می کنیم. علاوه بر تلاش‌های سنتی خود برای استخدام و برنامه‌های آموزشی اولیه، ما یک برنامه راه‌اندازی مجدد شغلی امنیت سایبری را راه‌اندازی کرده‌ایم که افرادی را که دوباره وارد نیروی کار می‌شوند یا به دنبال مسیرهای شغلی متفاوت با پتانسیل درآمد بیشتر هستند، هدف قرار داده‌ایم. اگر بتوانیم از این استخر نادیده گرفته شده و کم استفاده بهره ببریم، معتقدم می توانیم یک تیم قوی تر و واقعاً متنوع بسازیم و در عین حال فرصت های متحول کننده زندگی را به کسانی بدهیم که در غیر این صورت هرگز آن را ندارند.

مراقبین، افرادی که اخیراً زندانی شده‌اند، افرادی که از آسیب‌ها یا بیماری‌ها بهبود می‌یابند، و کسانی که به صورت ساعتی یا نیمه وقت کار می‌کنند، همگی تجربه‌های فراوانی از زندگی و پتانسیل یادگیری چیزهای جدید را ارائه می‌دهند. تنها “الزامات” واقعی که آنها را عقب نگه می دارد، مواردی است که نیازی به داشتن آنها ندارند: مدرک دانشگاهی یا تجربه در زمینه امنیت.

در برنامه جدید ما به شرکت کنندگان آموزش داده می شود و تکالیفی داده می شود که رزومه آنها را می سازد. برخی ممکن است در زمینه امنیت شغل موفقی داشته باشند، برخی دیگر ممکن است به کارهای دیگر بروند. اما ما به آنها فرصت می دهیم.

ما نمی توانیم به گرفتن استعداد از یکدیگر ادامه دهیم. در یک مقطع زمانی، ما باید استعداد ایجاد کنیم تا رتبه های خود را به طور کلی رشد دهیم. به عبارت دیگر، بیایید گفتگو را از استعداد گرفتن به استعدادسازی تغییر دهیم. برنامه های کارآموزی و اولیه بخشی از پاسخ است. اما برای پر کردن شکاف‌ها و ایجاد یک استخر قوی استعداد، ما همچنین باید استعدادهای خام را پیدا کنیم و افرادی را استخدام کنیم که به خوبی با تصویر فعلی ما از اینکه یک حرفه‌ای امنیتی باید چه کسی باشد، مطابقت ندارند. و اگر در این مدت زندگی برخی را تغییر دهیم، بهتر است.

دیدگاه ها بسته شده اند.